100 inženiertehniskie risinājumi

2018. gada februārī RTU Absolventu asociācija uzsāk īstenot Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "LATVIJAI – 100" projektu "Radīts Latvijā - 100 inženiertehniskie risinājumi". Projekta mērķis ir stiprināt piederības sajūtu savai valstij, veicinot zināšanu pārnesi par Latviju un tās zinātni interaktīvā veidā. 

Projekta ideja balstās uz 100 inženiertehnisko risinājumu apzināšanu un atlasi visā Latvijā, lai no tiem izveidotu 100 apskates objektus, ko ikviens interesents var apmeklēt klātienē, apskatīt un uzzināt interesantus faktus un informāciju par šo inženiertehnisko risinājumu vēsturi, izveidi un darbību. Inženiertehnisko risinājumu objekti ir, piemēram, dambis, slūžas, vēja ģenerators, radio tornis, tilts u. c., kā arī ar zinātnes leģendām apvītas vietas, piemēram, Latvijas Zinātņu akadēmija un tās skatu laukums, Mangaļsalas mols ar seno celtniecības vēsturi, utt. 

Kad būs pabeigta objektu atlase, no visiem objektiem izveidosim interaktīvu Latvijas karti ar precīzām objektu atrašanās vietām. Karti varēs izmantot ikviens interesents – gan tūristi, kas apceļo konkrēto reģionu, gan vietējie iedzīvotāji, dodoties pastaigās, gan dabas entuziasti un ekskursanti, dodoties pārgājienos vai velobraucienos, utt.

Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju, īpaši zinātniskos prātus, šajā Latvijas simtgades jubilejas gadā sajust piederību savai valstij un izjust "Es esmu Latvija"! Arī katram no jums ir iespēja piedalīties un ierakstīt sevi Latvijas vēsturē, iesūtot ideju par kādu inženiertehnisko objektu.

Aicinām aizpildīt pieteikuma anketu!

Objektu var pieteikt arī rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un informācijā norādot objekta nosaukumu, pēc iespējas precīzāku atrašanās vietu, nelielu aprakstu un pamatojumu šādai izvēlei (vēlams pievienot arī objekta bildi).