Atskats uz RTU Rūdolfa Cimdiņa RBIAC vizīti

Oktobra vidū RTU Absolventu asociācija viesojās RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrā (RBIAC), kur RTU MLĶF Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošās pētnieces Dr.sc.ing. Kristīnes Šalmas-Ancānes vadībā atklājām, ar ko nodarbojas pētnieki Baltijā lielākajā un modernākajā biomateriālu pētniecības centrā.

Vizītes laikā noskaidrojām, ka RTU Rūdolfa Cimdiņa RBIAC, pateicoties saviem realizētajiem projektiem cilvēku "rezerves daļu" izgatavošanas jomā, ļaujot aizvietot, piemēram, bojātus audus un orgānus, tostarp radot "mākslīgos kaulus", ir guvis plašu atpazīstamību Eiropas mērogā, kā arī ieguvis Baltijas Biomateriālu ekselences centra titulu.

Pasākuma vadītāja Kristīne Šalma-Ancāne atzina, ka RTU Rūdolfa Cimdiņa RBIAC ir izcila infrastruktūra un cilvēkresursi (laboranti, asistenti, pētnieki un vadošie pētnieki) ar augstu kvalifikāciju, kas ne vien veic nozīmīgu zinātnisko darbu, bet aktīvi piedalās RTU akadēmiskajā procesā, īstenojot universitātes mācību programmas, lekcijas un piedaloties diplomdarbu izstrādē visos līmeņos, kā arī piesaista studentus, informējot par centrā veiktajām aktivitātēm skolēnus.

Vēlreiz sakām lielu paldies Kristīnei Šalmai-Ancānei par dalību RTU Rūdolfa Cimdiņa RBIAC vizītes realizēšanā! :)

Pasākums tika līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.