RTU Goda absolventa titulu iegūst Dzintars Naglis

2017. gada 14. oktobrī par «RTU Goda absolventu 2016» kļuvis SIA «NAGLIS & ERR» valdes priekšsēdētājs un Mašīnbūves kompetences centra vadītājs Dzintars Naglis. Viņš devis ievērojamu ieguldījumu Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (RTU MTAF) CNC apstrādes centra laboratorijas attīstībā.

«Dzintars Naglis. Savas universitātes patriots, kas saprot, ka jāpalīdz universitātei un savai fakultātei. Saprot, ka katra ieguldītā stunda, katrs ieguldītais eiro nāks atpakaļ ar uzviju ja ne paša uzņēmumā, tad tautsaimniecībā kopumā. Kur rodas šādi cilvēki?  Es domāju, ka tā ir faktoru kombinācija – iemesls var būt personības īpašības, ģimene, notikumi dzīves laikā vai veiksme uzņēmējdarbībā. Liela nozīme ir arī universitātes un fakultātes sistemātiskajā darbā ar absolventiem. Īpašs paldies šoreiz MTAF dekānam profesoram Ērikam Geriņam,»

RTU 155. jubilejas svinīgajā pasākumā, godinot D. Nagli, norādīja RTU Absolventu asociācijas izpilddirektore Anita Straujuma.

D. Naglis ir 1993. gada Mehānikas mašīnbūves fakultātes (tagadējās – MTAF) absolvents, kā arī 1994. gadā RTU ieguvis inženiera mehāniķa kvalifikāciju instrumentu ražošanas specialitātē.

RTU aktīva sadarbība ar Dzintaru Nagli un viņa uzņēmumu SIA «NAGLIS & ERR» sākās 2012. gadā ar CNC apstrādes centra laboratorijas atvēršanu Ezermalas ielā 6-120 (tagadējā – Viskaļu 36A), RTU saņemot lietošanā «Okuma» CNC virpu un frēzi. Papildus tam SIA «NAGLIS & ERR» veica MTAF Materiālu apstrādes tehnoloģiju katedras mācībspēku apmācību darbam ar jaunajām darbmašīnām, vienlaikus nodrošinot arī to apkopi.

2015. gada beigās SIA «NAGLIS & ERR» veica aprīkojuma dāvinājumu RTU 10 000 EUR apjomā, kas būtiski uzlaboja CNC apstrādes centra laboratorijas tehniskās iespējas. 2016. gada beigās, pateicoties SIA «NAGLIS & ERR», vizītē uz Japānu devās Materiālu apstrādes tehnoloģijas katedras mācībspēks, apmeklējot vienu no lielākajām mašīnbūves izstādēm pasaulē «JIMTOF 2016», kā arī «Okuma» darbmašīnu ražotni.

D. Nagļa uzņēmums palīdzēja pie RTU piesaistīt instrumentu ražotāju «Sandvik», vēl vairāk attīstot CNC apstrādes centra laboratorijas tehnisko nodrošinājumu. Bet 2017. gada sākumā SIA «NAGLIS & ERR» finansēja jaunās CNC apstrādes centru laboratorijas aprīkošanu ar jaudīgāku elektroinstalāciju, nodrošinot tai atbilstošu energopadevi.

Arī RTU Laboratoriju mājā, Ķīpsalā, atrodas «Okuma» CNC apstrādes centrs, kas ir nodots RTU MTAF Materiālu apstrādes tehnoloģiju katedras lietošanā, un kuram SIA «NAGLIS & ERR» nodrošina tehnisko atbalstu, lai sekmīgi darbotos visas laboratorijā esošās CNC darbmašīnas, kas nodrošina mācību procesu.

«Svarīgi ir šādus cilvēkus apzināties un dalīties priekā un lepnumā par viņiem – tādēļ ir iedibināta RTU Goda absolventa tradīcija. Lai cildinātu tālredzīgos un lai rādītu piemēru tiem, kas vēl par tādiem gatavojas kļūt. RTU Absolventu asociācijas vārdā saku paldies absolventam D. Naglim par savas augstskolas un fakultātes atbalstu, un ilgstošu sadarbību!»

pasākumā teica A. Straujuma.

Titulu «Goda absolvents» RTU izveidoja 2013. gadā un to piešķir par ieguldījumu RTU un Latvijas sabiedrības labā, izaugsmē un attīstībā izglītības jomā, zinātnē, inženierzinātnēs, tehnoloģijā, ekonomikā, kultūrā vai sportā. Līdz šim RTU Goda absolventa titulu ir saņēmuši SIA «Itera Latvija» valdes priekšsēdētājs Juris Savickis, «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs un galvenais izpilddirektors Juris Gulbis, ilggadējs AS «Latvijas Gāze» valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.