Ekskursija uz RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centru

Kategorija
Alumni @ labs
Datums
2017-10-11 09:00 - 11:00
Vieta
RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centru - Pulka iela 3, Kurzemes rajons, Rīga
LV-1007, Latvija
Tel.
67089893
E-pasts
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa

Trešdien, 11. oktobrī, notiks vizīte uz RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centru (RBIAC), kas ir Baltijā lielākais un modernākais biomateriālu pētniecības centrs, kurā top "rezerves daļas" cilvēka bojāto audu un orgānu aizvietošanai, piemēram, "mākslīgie kauli".

Centrā tiek sintezēti un pētīti jauni implantmateriāli medicīniskam pielietojumam, kā arī izstrādāti jauni eko materiāli vides tehnoloģijām.

RTU Rūdolfa Cimdiņa RBIAC norit spraigs zinātniskās pētniecības darbs biomateriālu virzienā, iesaistoties multidisciplināram pētnieku kolektīvam, kas finansiāli balstīts uz Latvijas un starptautiskiem projektiem, kuros piedalās ievērojams skaits studējošo.

Pateicoties daudzām jaunām, modernām pētniecības iekārtām, kas ir pieejamas centrā, arī studējošie apgūst zinātnisko pētniecību mūsdienu līmenī un sekmīgi piedalās starptautiskās konferencēs un kongresos. Centrs veic pasākumus izstrādāto materiālu komercializācijai.

Vizīti vadīs RTU MLĶF Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece Dr.sc.ing. Kristīne Šalma-Ancāne, kura 2016. gadā ieguva RTU Gada jaunās zinātnieces godu. Jaunā zinātniece ir autore un līdzautore vairāk nekā 20 SCOPUS un "Web of Science" datubāzēs indeksētām publikācijām. Šajā laikā K. Šalmas-Ancānes vadībā izstrādāts promocijas darbs, izstrādāti un aizstāvēti vairāk nekā 15 bakalaura un maģistra darbi. K. Šalma-Ancāne ir Latvijas Zinātnes padomes eksperts "Materiālzinātnē" un "Vispārīgā ķīmijas tehnoloģijā". Viņa ir Latvijas Materiālu pētīšanas biedrības valdes locekle un sekcijas "Biomateriāli" vadītāja. K. Šalma-Ancāne ir Latvijas pārstāve Eiropas Keramikas biedrības padomē, Eiropas Keramikas biedrības un Latvijas Jauno zinātnieku apvienības biedre. Jaunā zinātniece devusi nozīmīgu ieguldījumu zinātnes popularizēšanā un skolēnu zinātniskās pētniecības darbu izstrādē. 2016. gadā K. Šalma-Ancāne ieguva "L'Oréal" Latvijas stipendiju "Sievietēm zinātnē".

Pasākums ir bez maksas un tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 
 

Visi datumi

  • 2017-10-11 09:00 - 11:00

Uztur iCagenda