Mācīties būt labākiem: RTU IEVF studenti mācību procesa ietvaros īsteno labdarbības projektu

Līdz 21. decembrim RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) 3. kursa studenti sadarbībā ar Rīgas sociālās aprūpes centru "Gaiļezers" sniedz praktisku atbalstu 400 centra iemītniekiem un aicina iesaistīties arī citus. Nolūkā dažādot centra iemītnieku ikdienu, labdarības projekta ietvaros reizi nedēļā tiek rīkotas aktivitātes, kā arī gatavotas Ziemassvētku dāvanas.

RTU IEVF pasniedzēja Rita Greitāne ir pārliecināta, ka studiju laikā līdzās teorētiski apgūtajām zināšanām, vienlīdz liela nozīme ir praktiskajai pieredzei. Pēc viņas ierosinājuma jau piekto gadu pēc kārtas fakultātes studenti studiju priekšmetā “Projektu vadība” īsteno dažādas ievirzes projektus, daļa no kuriem ir saistīta ar labdarību un darbu ar sociāli neaizsargātākajām iedzīvotāju grupām.

“Lai studenti varētu iepazīties ar praktisko projektu vadību un apgūtu to, par ko mēs runājam nodarbībās, viņiem kursa ietvaros praktiski jārealizē pašiem savs projekts, izveidojot projekta komandu ne vairāk kā piecu cilvēku sastāvā. Projekta specifika ir tāda, ka tas jārealizē 16 nedēļu laikā, piesaistot finansējumu un/vai ieguldot savu darbu

Pagājušajā gadā studentiem izdevās realizēt vairākus projektus ar dažādu uzņēmumu atbalstu, tā iepriecinot bērnu nama “Līkumi" bērnus, pansionāta "Liepas" iemītniekus, kā arī vairākas dzīvnieku patversmes gan Rīgā, gan ārpus tās”, stāsta Rita Greitāne.

Viena no RTU IEVF 3. kursa studentu komandām visa semestra garumā tiekas ar sociālā aprūpes centra iemītniekiem, kuriem ir kustību traucējumi. Kopīgu tiek lasītas grāmatas, spēlētas galda spēles, bet vislielāko prieku sagādā āra pastaigas un sarunas. Papildus tam studenti aicina projekta iesaistīties arī citus brīvprātīgos un uzrunā sponsorus.

Arī RTU Absolventu asociācija aicina atbalstīt jauniešus viņu ieceres īstenošanā. RSAC “Gaiļezers” iemītniekus var iepriecināt ar apsveikuma kartītēm, ziedojumiem, dāvaniņām un laba vēlējumiem, tādējādi kopīgi radot pozitīvas emocijas.

Plašāka informācija par šo iniciatīvu lasāma projekta Facebook lapā.

Ziedot naudu dāvanu iegādei var ŠEIT, norādot mērķi: Ziemassvētku dāvanu izveidošana un brīvā laika aktivitāšu rīkošana RSAC "Gaiļezers" iemītniekiem.

Atbalsts
1.pastaiga